Satış Sözleşmesi

BAMBUK YAYINEVİ ÜRÜNLERİNİN SATIN ALINMASINDA UYULACAK KOŞULLAR

GENEL

Bambuk Yayınevi web sitesine kaydolduğunuzda, bir iletişim e-posta adresi ve şifresi seçmeniz istenecektir. Bu ayrıntılar altında yapılan tüm oturum ve işlemlerden siz sorumlusunuz. Parolanızı güvende tutmalı ve kimseye açıklamamalısınız. Ulaşıldığını düşünüyorsanız hemen değiştirmelisiniz.
Kredi kartı fatura adresiniz gibi bilgilerinizden herhangi biri değişirse, Bambuk Yayınevi’ı en kısa zamanda bilgilendirmelisiniz. Bambuk Yayınevi web sitesindeki hesabınızda oturum açarak bilgilerinizin tümünü veya ilgili kısmını güncelleyebilirsiniz.
18 yaşından küçük kişiler Bambuk Yayınevi’dan alışveriş yapamaz. Bambuk Yayınevi sitesinden çocuklara yönelik ürünler satışa sunulmakla birlikte bu ürünler anacak yetişkinler tarafından satın alınabilmektedir.
Bambuk Yayınevi’dan kredi kartı (Visa, MasterCard) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Ödemeli gönderi şeklinde satış yapılmaz.
Bambuk Yayınevi tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde irsaliyeli fatura eşliğinde teslim edecektir. Fatura, e fatura olarak gönderilecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir.

SÖZLEŞME KOŞULLARI

Web sitesi üzerinden yapılan satın alma sözleşmeleri, Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulv. Nextlevel 3A K16 D80 Çankaya, Ankara adresinde faaliyet gösteren Bambuk Yayınevi ile olacaktır.
Bambuk Yayınevi’ın siparişinizi kabul edilebilmesi için sipariş ettiğiniz ürünlerin tüm bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Bambuk Yayınevi, kayıt formunuzda verdiğiniz e-posta adresinize bir e-posta göndererek siparişinizin alındığını onaylayacaktır. Gönderi e-postası; adınızı, sipariş numaranızı ve toplam fiyatı içerecektir. Bambuk Yayınevi’ın siparişinizi kabul etmesi, bu Sözleşmede belirtilen koşullar çerçevesinde aramızda yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme meydana getirmektedir. Ancak Siparişinizde tarafınızdan yazılan herhangi bir ibare, sözleşmenin bir parçası kabul edilmeyecektir.
Bambuk Yayınevi, web sitemizde görünen mallarla ilgili açık hatalar veya yanlışlıklar durumunda sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Sipariş ettiğiniz malların ilan edilen fiyatıyla ilgili bir hata veya yanlışlık tespit edilirse, en kısa sürede e-posta ile sizinle iletişime geçilecektir. Sizi doğru fiyat konusunda bilgilendirdikten sonra değiştirilen fiyatlara göre siparişe devam etmek isteyip istemediğinizi belirtmek veya siparişi tamamen iptal etmek hakkınız olacaktır.

Bireysel satışlarda aşağıdaki koşullarda cayma hakkınız olacaktır

Ürün siparişinizi istediğiniz zaman geri çekebilir, cayma hakkını kullanabilirsiniz. Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler ayrıca belirtilecektir. Ürünü teslim aldıktan sonra Tüketici Kanununda belirtilen süre içinde, paketi açmadan, hasarsız ve kullanılmadan iade etme koşuluyla vazgeçme hakkına sahipsiniz. Bambuk Yayınevi’a siparişinizi geri çekmek için herhangi bir gerekçe göstermeniz veya herhangi bir ceza ödemeniz gerekmez.
Siparişinizi geri çekmek için Bambuk Yayınevi.com adresinde, Bambuk Yayınevi iadeleri bölümünde belirtilen adrese yazılı olarak bildirim yapmak zorundasınız.
Siparişinizi iptal etmeden önce ürünleri teslim aldıysanız, bunları maliyeti kendinize ait olmak üzere Bambuk Yayınevi iade adresine geri göndermeniz gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, ürünün/ürünlerin vergi mevzuatı gereği fatura aslının ibrazı ile beraber teslimatı gerçekleştiren kargo firması aracılığı ile iadesi zorunludur. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler tarafınıza iade edilemez.
Siparişinizi geri çektiğinizi bildirdikten ve ürünlerin kullanılmadan iade edildikleri anlaşılıp, ürünlerin hasarsız oldukları tespit edildikten sonra, ödediğiniz miktar Bambuk Yayınevi tarafından, ürünlerin teslim alınışından itibaren 14 gün içinde hesabınıza geri yatırılır.
Bazı durumlarda, belirli bir kitabın veya ürünün veya sipariş edebileceğiniz bir dizi kitap veya ürünün kopya sayısına bir sınır koyabiliriz. Bu gibi durumlar örneğin, tedarikçilerimiz tarafından bize getirilen sınırlamalardan kaynaklanmış veya bir kitabın bir yazar tarafından imzalandığı bir kitap veya ürünün stoklarının sınırlı olduğu haller olabilir. Bu gibi durumlarda sizi bilgilendireceğiz ve/veya siparişinizin hangi kısımlarını kabul edeceğimizi ve hangilerini reddedeceğimizi en kısa sürede size bildireceğiz. Bu gibi durumlarda fazla tahsil edilen ücretler bankanıza veya kredi kartınıza Bambuk Yayınevi tarafından iade edilecektir.
İstenilen siparişin yerine getirilmemiş olmasından dolayı, sipariş verenin Bambuk Yayınevi’dan maddi veya manevi tazminat hakkı olmayacaktır.
Fiyatlara posta ücreti ve paketleme dahil değildir. Promosyonlar, ayrıca duyurulur.
Teslimat, siparişiniz kabul edildikten sonraki 7 iş günü içinde herhangi bir günde dağıtım firmasına yapılacaktır. Size teslim için geçecek süre ayrıca hesaba katılmalıdır.
Ürünler, dağıtım merkezimizden tarafınıza gönderildiğinde sipariş ettiğiniz ürünlerin mülkiyeti size ait olur. Teslim aldığınız ürünlerin hasarlı veya kusurlu olduğunu iddia ediyorsanız veya yanlış teslimat yapıldığını iddia ediyorsanız durumu 7 iş günü içinde yazılı olarak Bambuk Yayınevi’a gerekçeleriyle birlikte bildirmek yükümlülüğü tarafınıza aittir. Bu durumda “Müşteri Destek İletişimi Formunu” doldurmak ve 7 iş günü içinde ürünleri belirtilen adrese teslim etmek zorundasınız. Aksi taktirde Bambuk Yayınevi’ın size karşı hiçbir yükümlülüğü olmayacaktır.
Hasarlı veya kusurlu ürünlerin varlığı tespit edilirse onarmak, yenisiyle değiştirmek veya söz konusu ürünlerin sizin tarafınızdan ödenen tutarını iade etmek seçeneklerine göre işlem yapılacaktır.

PROMOSYONLAR (İNDİRİMLER)

Müşterilere zaman zaman indirimli satışlar ve promosyonlar sunabiliriz.

Promosyonlar, ilan edildikleri süre için ve ilan edilen ürünler için geçerlidir. İndirimli satışlar geriye dönük hak doğurmaz ve kullanılmaz.

MÜCBİR SEBEP

Mücbir sebep hallerinde, Bambuk Yayınevi, sipariş ettiğiniz malları teslim edememe, geç teslim, makul kontrolünün ötesinde herhangi bir nedenle ortaya çıkabilecek herhangi bir hasar veya kusur için sorumluluk kabul etmeyecektir.

Mücbir sebep olarak; doğal afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza, hava muhalefeti vb. halleri dikkate alınacaktır. Mücbir sebep ile sözleşme konusu ürünün/ürünlerin süresi içinde teslim edilememesi halinde durumu Bambuk Yayınevi 3 (üç) gün içinde size bildirecek olup, bu takdirde siparişi iptal etme hakkına veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi hakkına sahip olacaksınız. Siparişin iptal edilmesi halinde ödenen tutar 14 (on dört) gün içinde Bambuk Yayınevi tarafından iade edilecektir.

ŞİKAYETLER

Bambuk Yayınevi, anlaşmazlıkları en kısa sürede çözmek için kullandığı bir şikayet işleme ve değerlendirme prosedürü uygular. Şikayetiniz varsa, aşağıdaki adresten Müşteri Hizmetleri Yöneticisi ile iletişime geçmeniz gerekmektedir: Müşteri Hizmetleri Yöneticisi, Tel 0552 700 02 08

GEÇERLİ KANUN

Bu sözleşme Türk hukukuna ve yasalarına göre yorumlanacaktır. Yetkili mahkeme Ankara merkez mahkemeleridir. Bu sözleşmede düzenleme yapılmamış hususlarda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır.

HEMEN BİLGİ AL!